SITE MAP
9/07/2020

Klubový sraz


fotografie z Lázní Bělohrad

Sobota, 6.října 2007

Na dnešní den máme naplánovanou návštěvu Lázní Bělohrad, které jsou pro mnohé z nás takovou neznámou. Proto jsme se o to více těšili, jaké to v lázních bude. A skutečnost nás velice mile překvapuje. Na křižovatce na nás čekají manželé Říhovi, organizátoři dnešního dne. A den je to opravdu nabitý -  prohlídka okolí, minigolf, oběd, prohlídka městečka, kavárnička a seznámení s vybavením lázní a návrat domů. Ale raději všechno popořádku.

Lázně Bělohrad (oficiální název Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad) se nacházejí v podhůří Krkonoš. Léčí se zde převážně nemoci pohybových ústrojí – revmatické choroby, bolesti páteře, Běchtěrevova choroba, artrózy a mnohé další, mezi nimi i deformující jizvy po úrazech a popáleninách.

Uvítací výbor (manželé Říhovi) se po příjezdu na náměstí K.V.Raise opravdu nedá přehlédnout. Napjaté očekávání, co nás čeká – nejprve kávička nebo nejdříve raději půjdeme prozkoumat okolí ? Protože začalo nádherně hřát sluníčko, káva počká, a tak se vydáme na prohlídku blízkého lázeňského parku Bažantnice, který postupně přechází do lesíka s rašelinovým jezírkem. Podél cesty roste množství hub, které se pěkně vyjímají už v podzimně zbarveném napadaném listí. Cestou k minigolfu nám vyhládlo a naše čichové a chuťové buňky zlákala vůně opékaných klobás z blízkého hřiště – kdo by odolal. Krátký, ale lítý turnaj nás amatérů v minigolfu (pod starostlivým dohledem pana Říhy) nás přesvědčil, že by nebylo marné naplánovat na příští rok celodenní klání v minigolfu právě v Bělohradě.

Pozvání na oběd od Zdeny do lázeňské jídelny je výborným a milým překvapením a poučením pro ty z nás, kteří se občas jezdíme léčit do jiných lázeňských zařízení, že i my, pacienti, bychom měli mít možnost výběru jídla z tolika nabídek, jako je tomu zde.

Seznámení s vybavením lázní (vodoléčba, elektroléčba a hlavně rehabilitační bazén) na nás udělá příjemný dojem. A posezení u dobré kávy s jablečným závinem upečeným hostitelkou v příjemném prostředí lázeňské kavárny je dobrým zakončením krásně prožitého dne. Rozloučení na parkovišti, ještě chlebíčky na cestu a hurá domů.

Cestou probíráme všechny dnešní zážitky.

Děkujeme Vám, Říhovi !