SITE MAP
3/08/2020

Výlet do Nekoře


fotografie z výletu

Sobota, 31.května 2008

Nádherné počasí, příjemné prostředí, dobří kamarádi, skvělá hostitelka a výborná nálada - to vše přispělo k prožití bezvadného víkendu u Jany v Nekoři. Opět jsme si dokázali, jak si nepřipouštět naše zdravotní problémy.

Sobotní dopoledne jsme se sjížděli na chaloupku, kde nás vítala Jana společně s Jitkou. Jana měla vše perfektně připravené – ubytování, dobré jídlo... Sjelo se nás celkem jedenáct lidí. Rosťa krom své rodinky přivezl i dalšího člena - fenku Klaudii. Ta nás po celé dva dny dobře střežila.

Naplánovali jsme si výlet na Zemskou bránu. Jako první byla zastávka u přehrady na Pastvinách, abychom si prohlédli dokonalou přehradní hráz a velké kapry šplouchající se ve vodě. Auty jsme dojeli do Klášterce nad Orlicí k pile, pak pěšky podél řeky k Pašerácké lávce a odtud na Zemskou bránu. Nazpátek jsme si to namířili přes Orlickou chatu „U Rampušáka“, ale tam nás čekalo nemilé překvapení. Uzavřená společnost tam měla oslavu. Nezbývalo, než se vydat zpět k autům a hledat nejbližší hospodu. Samozřejmě jsme ji našli u mostu v Klášterci. Po zbaštění docela dobrého jídla jsme se vrátili zpět k Janě do Nekoře.

Všude se linula vůně vyuzeného masa, které pro nás Jana nachystala. Společně jsme navštívili i zdejší pěknou hospůdku s posezením na terase. Díky manželům Říhovým jsme měli tak skvělou náladu, že jsme bavili nejen sebe, ale i všechny přítomné hosty. Po vypití několika dobrých točených piveček jsme se vrátili na chalupu. Jana rožnila masíčko, krájela voňavé uzené, čerstvou zeleninku a byla tou nejlepší hostitelkou dlouho do noci.

Jitka vše fotila, a tak máme i fotodokumentaci.
Všichni jsme prožili krásný a nezapomenutelný víkend.