SITE MAP
9/07/2020

Výlet do Opočna


fotogalerie

V sobotu 5.června 2010 byl opravdu krásný slunný den a před námi výlet po opočenských pamětihodnotech. Sešli jsme se na Trčkově náměstí u zámku v poměrně malém počtu šesti výletníků. Už při příchodu jsme zaznamenali nezvyklý ruch u zámeckého parku v podobě různých pohádkových bytostí Hitem dne se samozřejmě stali Havranovi, kteří přijeli na krásné „třiapůlce“ se sajdou. Ihned byli středem pozornosti.

Vašek všechny seznámil stručně s historii městečka, zámku (dříve hradu) a vzpomenul osobností, které se zapsaly do historie – Dr. Skuherský - lékař, páter Vorel – hudební skladatel, František Kubka – malíř. Z novodobých dějin sem patří Miss Táňa Kuchařová.

Společně jsme z venku prohlédli zámek a přilehlý park a právě zde jsme našli důvod pobytu pohádkových bytostí, probíhaly zde hrátky pro děti. Pro jejich radost zde byly víly, vodníci, čerti a další těžko identifikovatelní členové pohádkové říše, prý to jsou ponožníci. Je pravdou, že ti ponožníci mají tělíčka z ponožek a opravdu na zemi stáli.

Zámecký park je plný zajímavých stromů jako je černý ořešák, červené duby a buky, lísky, liliovník a další. Na vyhlídce jsme marně hledali cíl našeho podzimního výletu Zvičínu, byl silný opar.

Stranou naší pozornosti nezůstala ani mariánská kaple se svoji krásnou výzdobou (právě tam probíhala svatba).

V hospůdce V podloubí jsme poobědvali, a potom ještě stačili navštívit výstavu květin a bonsají v místním minizahradnictví, bylo co obdivovat, kvetly zde pomerančovníky s květy a krásnými plody, minimandarinky a moře různých azalek, fíkovníků.

Výlet jsme společně ukončili jak jinak, než v cukrárně u kávy a zákusku.